Sinustako uusi hallituksen jäsen?

Hei sinä Hämeenlinnan latulainen!  Kiinnostaisiko sinua toimia Hämeenlinnan Ladun hallituksessa? Meitä on täällä monipuolinen, nuorekas ja mukava ulkoilua rakastava porukka, joka kaipaa ehkäpä juuri sinun vahvistustasi, sillä hallituksesta puuttuu vielä yksi jäsen ja sen tärkein. Uusi puheenjohtaja.

Jos liikkuminen ulkona välineellä kuin välineellä on sinulle tärkeää, haluat jakaa tätä ilosanomaa myös muille saman henkisille latulaisille tai jopa haluat saada innostumaan sohvaperunat liikkumaan ja ulkoilemaan, olet juuri etsimämme henkilö!

Puheenjohtajan perinteisiin tehtäviin kuuluvat mm.

  • johtaa hallituksen kokouksia ja allekirjoittaa yhdistyksen viralliset asiakirjat
  • edustaa yhdistystä, osallistua asioiden valmisteluun ja muihin hallitukselle kuuluviin töihin
  • kirjoittaa toimintakertomus, toimintasuunnitelma, kirjeet ja muut yhdistyksen asiakirjat yhdessä sihteerin kanssa
  • halutessaan päivittää kotisivuja ja sosiaalista mediaa yhdessä tiedottajien kanssa
  • yhteydenpito Suomen Latuun
  • sekä muut sinua kiinnostavat tehtävät
  • tehtäviä voidaan jakaa myös muiden hallitusten jäsenten kanssa

 

Hallituksen jäsenenä voit oman osuuteesi tehdä latuyhdistyksessä sen mukaan, mikä juuri sinua kiinnostaa!

Jos innostuit, niin laita pikaisesti viestiä sähköpostiin hml.latu@gmail.com tai soita puh. 050 590 2382 (iltaisin), niin kerron sinulle lisää! Tehtävänsä jättävä puheenjohtaja on lupautunut auttamaan alkuvaiheessa ja myös Suomen Ladun yhdistyspalvelut ovat vahvasti tukemassa uutta puheenjohtajaa.